ÇEVİRİ BAŞINIZA DERT OLMASIN!

PROFESYONEL LİNGUİSTİK ÇÖZÜMLERİMİZLE YANINIZDAYIZ.

Tercüme Nasıl Ücretlendirilir?

  • Bir sayfa belge, bilgisayar ortamında yazıldığında yaklaşık 1000 karakter veya 160 – 200 kelimeye tekabül eder. Tercümesini istediğiniz belgenizin kaç karakter veya kelimeden oluştuğunu hesaplamak için gerekli açıklamalar ve ücretlendirme, yine tercümesini istediğiniz belge üzerinden yapılır. Fiyatlandırma işlemi her 1000 boşluksuz karakter esas alınarak istisna diller hariç olmak üzere kaynak metin üzerinden gerçekleştirilir.
  • Örneğin, 1355 boşluksuz karakterden oluşan belgenizin çeviri ücretlendirmesi hedef dil birim fiyatının 10 TL olması halinde 13,50 TL şeklinde gerçekleştirilecektir. Tercüme ücretleri zorluk, kolaylık derecesine göre değil yalnızca karakter sayısına göre belirlenir.
  • Öte yandan noter onay ücretleri gerçekleştirilen tercümenin yoğunluğuna, değerli kağıt sayısına ve içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, nüfus cüzdanı çevirisi onayı için notere ödeyeceğiniz rakam 90 TL iken, diploma için bu rakam 120 TL olabilir.
  • Bu doğrultuda, çevrilmesini talep ettiğiniz belgelerinizde yer alan metinleri aşağıdaki kutucuğa yapıştırarak boşluksuz karakter sayısını öğrenebilirsiniz. Bu sayede fiyat teklifi alırken boşluksuz karakter sayısını ve çeviri dilini belirterek, tercüme edilecek dosyanızın net fiyatlandırmasını kolayca öğrenebilirsiniz.